Program letního tábora francouzštiny v ČR

Zpivani ve francouzstine

Letní tábor francouzštiny Francomanie je určen pro děti od 11 do 16 let, které se učí alespoň jeden rok francouzsky, ve škole nebo v jazykovce 

 

Dopoledne se v menších skupinkách podle úrovní budeme učit. Ale to neznamená, že nás to nebude bavit a že se u toho nebudeme smát. Nebude to jako ve škole. Jsou přece prázdniny! Více ti napoví fotogalerie.

 

Odpolední program bude sice uvolněnější než dopolední, ale určitě se u toho budeme učit, mluvit francouzsky a upevňovat znalosti. Vyrazíme na francouzskou stopovanou, budeme tvořit a hrát typické francouzské venkovní hry. Abychom si odpočinuli, půjdeme pěšky na výlet nebo pojedeme na kolech poznávat přírodu Jizerských hor. Na druhém turnusu (sportovnější týden) si pohybem budeme čistit hlavu častěji. 

Večer se obklopíme opět francouzštinou, budeme zpívat, možná i tancovat, hrát divadlo a skeče, hrát loto a soutěžit 

 

V osobním volnu budete mít k dispozici francouzské časopisy pro -náctileté, jednoduché knížky, francouzské společenské hry a filmy v původním znění. 

Celkem francouzštině věnujeme nejméně 38 hodin (60ti minutových) v prvním turnusu a 32 hodin v druhém turnusu. Nepřetržitá přítomnost rodilých mluvčích a jejich ochota vám ale možnost čas věnovaný francouzštině výrazně rozšířit. 

 

Ubytováni budeme v Bedřichově v Jizerských horách na chatě Bajama. Provozovatel, pan Hofman se svojí manželkou (a svými pejsky) pro nás připraví pokoje pro 3-5 osob, českou domácí kuchyni, nekuřácké prostředí a možnost každodenního sportovního vyžití. Na pěších a cyklistických výletech nás doprovodí a ochotně ukáže krásu Jizerských hor.