Letní francouzský tábor Francomanie 2017 v Bedřichově
Home » O nás / Recrutement

O nás / Recrutement

Francomanie - jazyk jako prostředek poznávání

Klademe si za cíl rozšířit nabídku a podpořit výuku francouzštiny v Čechách. Francomanie vznikla na podporu výuky francouzštiny v širším pojetí než jen ve školních lavicích. Znalost jazyka pro nás není cílem, ale prostředkem k poznání toho, co bohatá francouzská historie, kultura či gastronomie nabízí.

Jsme si vědomi, že ne všichni mají dostatek prostředků na cestu a jazykový pobyt ve Francii, a přesto hledají možnosti, jak se francouzský jazyk naučit. Jazykově vybavení z domácího prostředí se ve světě neztratíte a budete se moci soustředit na svoje další cíle: studium, práci a poznávání. Znalost cizího jazyka vám otevře dveře na cestě k toleranci, porozumění i celoživotnímu rozhledu. 

Barbora Rázková - zakladatelka Francomanie a hlavní organizátorka Letního francouzského tábora, s pedagogickým vzděláním (diplom Francouzština jako cizí jazyk FLE) i se zdravotnickým kurzem. Ve Francii či francouzské komunitě žije přes 15 let. Aktivně ovládá tři světové jazyky - francouzštinu, angličtinu a ruštinu.

Francine Richard - hlavní lektorka Francomanie, rodilá mluvčí s více než 10ti letou zkušeností vedení dětských francouzských táborů. Je nadšená pro práci s dětmi a srší nápady, jak skloubit výuku se zábavou, aby to všechno dávalo smysl. Všechno, "co je české, je pro ni hezké", a i proto se již několik let učí česky.

Obě mají k ruce nepostradatelné pomocníky - rodilé mluvčí, kteří pomáhají s programem, zvyšují celkovou úroveň komunikace ve francouzštině a hlavně jsou věkem blíže účastníkům. Letos poděkování patří Anais, Marcovi a Adamovi. A někdy s námi jedou i rodilí mluvčí jako účastníci.

 

 - Letní francouzský tábor

 - Letní francouzský tábor

 - Letní francouzský tábor

Recrutement

Nous sommes une école de langues qui organise des camps d’été et vise à motiver à long terme les enfants tchèques (non-francophones) apprenant le français. Nous souhaitons leur transmettre notre passion pour la langue, ainsi que pour la culture et la civilisation françaises.

Nous organisons les camps d’été « Francomanie » au nord de la République tchèque, dans la région montagneuse des Jizerske hory (Bedrichov) pendant deux semaines de juillet. Nous faisons travailler nos participants tout en nous amusant ensemble et en profitant des vacances.

Nous cherchons des collaborateurs francophones qui souhaiteraient enrichir leur expérience grâce à un job d’été en République tchèque. Nous valorisons la passion dans l’enseignement, le talent pédagogique et la capacité à rire et à faire rire les enfants.

Faites-nous savoir si vous êtes intéressé: info@francomanie.eu